III Międzynarodowe Zawody Polska BOCCIA’2016 Poznań

Zakończyły się właśnie  III Międzynarodowe Zawody Polska BOCCIA’2016  Poznań (3rd International Boccia Event) – 6-10.X.2016. Do Poznania przyjechali rywalizować zawodnicy z 10 Państw:  Anglii,  Kanady, Izraela, Irlandii, Hiszpanii, Niemiec , Danii, Chorwacji, Rosji , Ukrainy i Polski. Zawody rozegrano  w następujących kategoriach: BC1, BC2, BC3, BC4 oraz integracyjnej. Polskę w kategoriach paraolimpijskich reprezentowało ośmiu zawodników z kilku krajowych klubów.

W kategorii BC2 gdzie startuje zawodnik naszego klubu Mateusz Urbański rywalizowało 8 zawodników, w tym w trójka Polaków. Oprócz Mateusza wystartowali Marcin Kiciak  z „Krok za Krokiem”  z Zamościa oraz Marta Wesołek ze „Startu”  Poznań.  Wszyscy rozegrali ciekawe mecze, jednak do półfinału awansował tylko Mateusz Urbański,  który zwyciężył 5 – 4 z reprezentantem Anglii Aranem Guthrie  i awansował do finału rozgrywek. Jednak w finale uległ 1 – 7 drugiemu z zawodników angielskich Saraj Reshad  (którego pokonał wcześniej w swojej grupie) i zajął w rezultacie drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.  Zawody zorganizowane zostały przez poznański START we współpracy z Polskim Związkiem Bocci.

Udział w takich turniejach jest okazją  na sprawdzenie, doskonalenie i podnoszenie swoich umiejętności i zdobywanie nowych doświadczeń. Przed zawodnikami już niedługo kolejny start w Eliminacjach do Mistrzostw Polski tym razem w Wągrowcu.