Zacięta walka na Word Open – Poznań

W dniach 16 – 22. 06.2015 Polska była organizatorem BOCCIA WORD OPEN – POZNAŃ, największych w historii zawodów bocci zorganizowanych przez poznański „Start” i Polską Federację Bocci pod egidą Międzynarodowej Federacji Sportowej Bocci (BISFed) członka Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. W sportowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje 31 krajów, z 4 kontynentów.

Pierwszy raz w rozgrywkach teamów i par startowali Polacy. W parach BC3 (Edyta Owczarz, Bartłomiej Nowosadowski, Damian Iskrzycki) zmierzyli się z Grecją 0:5 i z Czechami 3:5, drużyna BC1/ BC2 w której składzie byli zawodnicy KS Pamara BOCCIA Lublin ( Marta Wesołek, Kinga Koza, Robert Skwaryło, Patryk Barszczyk, Mateusz Urbański) przegrała swoje mecze z Portugalią 3:8 i Hiszpanią 1:15. To debiut naszej drużyny w tak ważnych zawodach.

Nie powiodło się naszym zawodnikom w występach indywidualnych. wszyscy skończyli rywalizację na etapie gier eliminacyjnych. Zawodnik naszego klubu Mateusz Urbański rozstawiony w grupie eliminacyjnej z pierwszym na świecie Brazylijczykiem Macielem Santosem i Rosjaninem Alexandrem Sakhatskiym przegrał swoje mecze 5:8 i 1:3 i ostatecznie zajął 23 miejsce.

W rankingu światowym BC2 nasi zawodnicy zajmują : Mateusz Urbański   – 37 miejsce, Patryk Barszczyk   – 49 (www.bisfed.com)